top of page
Magazín, Abstraktný obraz

Trendové
farby do
interiéru


V oblasti interiérového dizajnu, farby zohrávajú významnú rolu pri vytváraní vzhľadu a atmosféry miestnosti. Každý rok prináša nové trendy farieb, ktoré inšpirujú a otvárajú nové možnosti pre vaše domáce prostredie. Ak hľadáte nové a zaujímavé farby pre váš interiér, radi vám predstavíme niekoľko aktuálnych trendov.

Zemité
tóny 

Magazín, Abstraktný obraz
Magazín, Abstraktný obraz

V poslednom období sa zemité odtiene farieb stávajú veľmi populárnymi. Farby ako hliník, hnedá, piesková a orechová prinášajú do interiéru prírodný a teplý vzhľad. Tieto farby sa dobre kombinujú s drevom, prírodnými materiálmi a modernými minimalistickými prvkami.

Živé a výrazné farby

Ak hľadáte výrazný a energický vzhľad, siahnite po živých farbách. Tento rok sú populárne farby ako koralová, modrá, žltá a zelená. Tieto farby môžete použiť ako hlavný prvok alebo ako akcentové farby, ktoré prinesú do vášho interiéru život a veselosť.

Magazín, Abstraktný obraz
Magazín, Abstraktný obraz
Magazín, Abstraktný obraz
Magazín, Abstraktný obraz

Pastelové odtiene

Pastelové farby sa stále držia vo svete interiérových trendov. Mäta, svetlá ružová, svetlá modrá a jemné pastelové odtiene prinášajú do miestností jemnosť a osvieženie. Tieto farby sú ideá

 

Mäta: Svetlý a osviežujúci odtieň mäty pridáva do miestností pocit ľahkosti a vzdušnosti. Je ideálny pre miestnosti, kde chcete vytvoriť relaxačnú a upokojujúcu atmosféru, ako je spálňa alebo obývacia izba.

 

Svetlá ružová: Tento romantický odtieň je vhodný pre tých, ktorí hľadajú jemné a ženské prevedenie v interiéri. Svetlá ružová farba môže byť použitá ako hlavný prvok alebo ako akcentová farba na stenách, nábytku alebo doplnkoch.

 

Svetlá modrá: Pastelový odtieň modrej prináša do miestností pocit pokojného a príjemného prostredia. Je ideálny pre miestnosti, kde chcete vytvoriť atmosféru relaxácie a pokoja, ako je spálňa, kúpeľňa alebo pracovňa.

 

Svetlá žltá: Odtieň svetlej žltej farby prináša do interiéru pocit slnka a radosti. Je vhodný pre miestnosti, kde chcete vytvoriť sviežu a pozitívnu atmosféru, ako je kuchyňa, jedáleň alebo detská izba.

lne pre romantické a pokojné atmosféry.

Dramatické kontrasty

Magazín, Abstraktný obraz

Ak preferujete silné a výrazné kontrasty, môžete experimentovať s kombináciou farieb ako čierna a biela, tmavomodrá a zlatá alebo červená a šedá. Tieto kombinácie vytvárajú dramatický a moderný vzhľad, ktorý púta pozornosť.

Magazín, Abstraktný obraz
bottom of page